Sicilian Lemon and Sweet Orange håndcreme
Giv hænderne den opmærksomhed, de fortjener, med denne håndcreme, der er fyldt med ingredienser, der holder din hud blød og beskyttet.
Denne lækre håndcreme har en frisk duft med topnoter af citrongræs, siciliansk citron og sød appelsin, med et hjerte af rosenblade og viol. Basen er sammensat af blonde træsorter, moskus og tør rav.
Beriget med fugtgivende sheasmør og fugtgivende aloe vera er denne håndcreme en luksuriøs forkælelse til hårdtarbejdende hænder.
Håndcreme – 75 ml
Genanvendeligt aluminiumsrør, skruelåg og ydre emballage
Fremstillet i England
Vegansk og ikke testet på dyr
Indeholder bivoks
Bruges inden for 12 måneder efter åbning
Ingredienser
Sheasmør: dets høje koncentration af vitaminer og fedtsyrer gør det til et fremragende produkt til at udglatte, berolige og pleje din hud.
Aloe Vera: hjælper med at fugte, berolige og fugte huden. Det har anti-inflammatoriske egenskaber og understøtter produktionen af kollagen.
Ingredienser:
Aqua, Isopropylpalmitat, Cetylalkohol, Glycerin, Capryl/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate SE, Cera Alba (Bivoks), Parfume, Dimethicone, Phenoxyethanol, Glycerylstearat, PEG-100 Stearat, Aloe Barbadensis Bladjuice Pulver, Butiirohan Gummi (Shea) Smør, tocopherylacetat, allantoin, maltodextrin, benzoesyre, dehydroeddikesyre, ethylhexylglycerin, linalool, coumarin, alfa-isomethylionon, natriumhydroxid.