Sicilian Lemon and Sweet Orange Hand- og Body wash
Oplev luksuriøs selvpleje med denne jubilæums Hand- og Body wash med siciliansk citron og sød appelsin. Smukt duftende og professionelt fremstillet af ingredienser af høj kvalitet, beriget med aloe vera og E-vitamin.
Denne veganske Hand- og Body wash producerer et silkeblødt skum, der dufter og nærer din hud. Vores Hand- og Body wash leveres i genanvendelige 100% PCR-plastflasker udsmykket med charmerende illustrationer og er den perfekte gave eller forkælelse til dig selv.
Sicilian Lemon and Sweet Orange har en frisk duft med topnoter af citrongræs, siciliansk citron og sød appelsin, med et hjerte af rosenblade og viol. Basen består af blonde træsorter, moskus og tørret rav.
Alle vores toiletartikler er ikke testet på dyr, omhyggeligt fremstillet med bæredygtighed i tankerne og kærligt fremstillet i England på vores gård i East Sussex.
Hånd- og kropssæbe – 500 ml
Vegansk, beriget med aloe vera og E-vitamin
Langtidsholdbar og perfekt til daglig brug
100% genbrugt og genanvendelig PCR-plastflaske
Gaveværdig og en dekorativ tilføjelse til håndvaske og brusere
Stolt fremstillet i England